Slevy

Naše prodejny

Naše prodejny

KVALITNÍ ZBOŽÍ NEJEN PRO SPORTOVCE, 1 MĚSÍC NA VYZKOUŠENÍ A PŘÍPADNÉ VRÁCENÍ. DESÍTKY VÝDEJNÍCH MÍST (uloženka.cz).

Materiály

Bambus + Organická Bavlna                                                      

První koncept funkčního prádla značky nansen spatřil světlo světa v roce 2013, a to po 2 letech vývoje. Naším cílem bylo vyvinout kvalitní sportovní oblečení, které je založeno na skvělých vlastnostech bambusového vlákna v kombinaci s organickou bavlnou.

Výsledkem je patentovaná technologie výroby úpletu, ze kterého je naše funkční prádlo vyrobeno.

Nansen bamboo base je:

  • Jemné a komfortní

  • S výbornými absorpčními vlastnostmi

  • Prodyšné

  • Termoregulující

  • Antibakteriální

  • Strečové

  • UPV 50+

  • Z obnovitelných zdrojů

 

Sportovní oblečení  nansen na bázi kombinace bambusového vlákna a organické bavlny využívá technologie uzavřené smyčky, která je patentována společností BS Apparel.  Díky přidání malého podílu lycry tak naše funkční prádlo získalo jedinečné vlastnosti, které jsou minimálně srovnatelné se syntetickým sportovním oblečením a navíc dokonale eliminuje negativa syntetiky.

Navíc je díky originálnímu designu a rozdílné gramáži úpletu  naše prádlo koncipováno do tří kategorií:  FITNESS, LIFESTYLE, BASELAYER. Takže vybrat si může úplně každý.

Komfort : Pravděpodobně první skvělou věcí, kterou zaregistrujete je jemnost materiálu. Že jste si na bambus ještě nesáhli? Tak si zkuste představit, že „zkřížíte" hedvábí a kašmír. Ano naše funkční prádlo  je na dotek velmi jemné a příjemné, podobně jako tyto dva materiály. A pokud jste na sobě nikdy neměli kašmír, bude naše bambusové triko to nejjemnější,  co jste kdy nosili. Teď vás možná napadlo, že naše oblečení  budete muset prát v ruce, ale opak je pravdou. Můžete prát klidně v pračce na 40, ale i 30 stupňů. Ušetří více energie vám i přírodě a prádlo bude stejně čisté. Navíc je naše oblečení antistatické. 

Absorpční vlastnosti: Díky našemu patentu může oblečení zachytit a odvést až 4x více vlhkosti, než bavlna. Vlákno saje a odpařuje pot tak, že pokožku nevysouší, ale přebytek potu vždy spolehlivě odvede. Udržuje tak na pokožce přirozené prostředí. 

Prodyšnost: Tělo každého z nás může regulovat svoji teplotu mnohem lépe, když může pokožka přirozeně dýchat. Několik posledních let je „prodyšnost" velmi důležitým pojmem ve spojení s funkčním prádlem. Pokud se podíváte na bambusové vlákno pod mikroskopem zjistíte, že je uvnitř duté a na povrchu je velké množství mikro spár a otvorů. Díky této mikrostruktuře má oblečení výbornou prodyšnost. Bambusové vlákno má zkrátka výborné funkční vlastnosti. Je to zkrátka technologie, kterou vyvinula sama příroda a my jsme ji jen zdokonalili. 

Termoregulační vlastnosti: Mikrostruktura a přírodní složení vlákna zajišťuje termoregulaci jak v létě, tak i v zimě. V teplém počasí je naše funkční prádlo o 2 až 3 stupně chladnější, než samotný bavlna a v zimě bambus příjemně zahřívá. Bambusový úplet je aktivován tělesnou teplotou a tuto vlastnost jsme podtrhli navíc rozdílnou gramáží podle jednotlivého využití prádla.

Antibakteriální vlastnosti: Bambus obsahuje přirozenou složku Bamboo Khun, která likviduje bakterie. Stejnou složku obsahuje i samotné vlákno, a proto je oblečení rezistentní vůči zápachu i při dlouhodobém nošení. Vzpomeňte si, co se stane s vlhkým oblečením, když ho necháte například v autě, nejlépe v letním parnu. Ucítíte odér plísně a bujících bakterií. Pokud se v horkém počasí chystáte sportovat, či jen na výlet, zkuste si přibalit nějaký náš výrobek. Bude vás nejen příjemně chladit, ale uchrání vás i před nepříjemným zápachem z potu.

Strečový materiál:  Samotné bambusové vlákno má mírné strečové vlastnosti, ale díky přidání 5% lycry se naše sportovní oblečení dokonale přizpůsobí křivkám vašeho těla a nikde nebude táhnout.

UPV 50+: Přírodní bambusové vlákno ochrání vaši pokožku před 99% škodlivého UV záření. 

Bambus a životní prostředí: 

Bez pesticidů a hnojiv: Stejná složka /Bamboo Kun/, která zajišťuje rezistenci oblečení vůči zápachu, pomáhá přirozeně rostlině proti nemocem a napadení škůdci. Na bambusových farmách se tak nepoužívají pesticidy, které mohou dráždit pokožku, podobně jako bavlna. Pesticidy tak nezamořují přírodní zdroje jako vodu a půdu. Stejně tak bavlna používaná v našem oblečení je organická. Při pěstování bambusu a bavlny pro naše oblečení je zakázáno používání chemických hnojiv.

Obnovitelný zdroj: Bambus je druh trávy, který díky svým přírůstkům patří k nejrychleji rostoucí rostlině světa. Během jediného dne může bambus vyrůst o celý 1 metr. Pro mnoho farmářů je pěstování této rostliny ekonomicky velmi zajímavé. Odpadají jim problémy s pesticidy, hnojivy a opětovnou výsadbou. Díky tomu se zastavuje rozšiřování zemědělských ploch a ničení lesů, které jsou domovem pro vzácné Pandy velké. Mimochodem druh bambusu - Moso, ze kterého se vyrábí naše oblečení nepatří na jídelníček těchto pand. 

Pokud vám to vše zní až neuvěřitelně dobře, ale nevěříte všem výhodám bambusového oblečení, zkuste se porozhlédnout na internetu a zjistíte, že by o našem oblečení šlo napsat mnohem více.


Merino + bambus