Slevy

Naše prodejny

Naše prodejny

KVALITNÍ ZBOŽÍ NEJEN PRO SPORTOVCE, 1 MĚSÍC NA VYZKOUŠENÍ A PŘÍPADNÉ VRÁCENÍ. DESÍTKY VÝDEJNÍCH MÍST (uloženka.cz).

Bamwool – bambusové vlákno s merinem

Dar matky přírody spojený do synergie pod značkou nansen. Kombinací bambusového vlákna s merino vlnou jsme vytvořili funkční pleteninu Bamwool, která je jednoznačně výkonnější než jiná přírodní vlákna, bavlna a syntetická vlákna dostupná na trhu. Vývojem a testováním jsme došli k ideálnímu poměru těchto dvou přírodních materiálů, které jsou zcela obnovitelné a nezatěžují tak naši planetu. Pletenina Bamwool je technicky dokonalá ve čtyřech klíčových elementech, které musí funkční prádlo splňovat: Termoizolační funkce Silný izolátor, který zajišťuje tepelný komfort v zimě a v létě příjemně chladí. Zde samozřejmě záleží na gramáži pleteniny.

Anti-bakteriální funkce

Pletenina Bamwool zajišťuje skutečnou anti-bakteriální ochranu, která je ve srovnání s ostatními materiály bezkonkurenční. Navíc není nutné prádlo nějak chemicky ošetřovat.

Absorpční funkce

Přirozeně odvádí vlhkost z pokožky a je dokonale prodyšná. I když bude pletenina při náročné aktivitě vlhká, nezpůsobí pocit chladu. Merino vlna je známá velmi dobrou absorpční schopností a bambus zajistí následné rychlé odpaření.

Jemný a nedráždivý materiál

Na dotek je pletenina Bamwool velmi jemná podobně jako hedvábí. Smíchaná vlákna jsou hladká a oblá, takže nedráždí pokožku. Merino vlna je použita v kvalitě ultra fine – 18.5 mikronů a v kombinaci s bambusovým vláknem nedráždí ani ty, kteří jsou na merino vlnu alergičtí, nebo jim způsobuje svědění.

Bambus

Bambus je rychle rostoucí tráva, která patří k vynikajícím obnovitelným zdrojům. Vlákno z bambusu je jedno z nejjemnějších na světě, srovnávané s hedvábím, nebo kašmírem a je měkčí než merino.

Výhod bambusového oblečení pro životní prostředí je mnoho. Bambus velmi roste – až 1,5 m za den. V rámci pěstování nevyžaduje žádná hnojiva, pesticidy ani jiné chemikálie. Není náročný na přísun vody, takže se uměle nezavlažuje, je schopen přežít velká sucha i záplavy. Je vysazován tam, kde dochází k erozím půdy. Bambus je udržitelný a obnovitelný zdroj. Nové výhonky okamžitě nahrazují ty sklizené. Další výhodou je to, že bambusu uvolňuje značné množství kyslíku do atmosféry, Výsadba bambusů značně snižuje hladinu oxidu uhličitého ve vzduchu. Kořenový systém bambusů zabraňuje obrovským erozím půdy. Pěstování bambusu je vhodné především tam, kde došlo k významné degradaci půdy a odlesňování. Bambus obsahuje přírodní antibakteriální činidlo a pesticid známý jako "Bamboo Kun". Tento přírodní anti-bakteriant je ve vláknu obsažen i po 50 vypráních, během kterých si stále zachovává svoji funkci. Bambusové příze pro naši značku jsou vyrobeny bez použití nebezpečných toxických chemických látek.

Bambus pochází z přírody a pokud by jste naše funkční prádlo pohodili v přírodě, zase se do ní vrátí. Jemnost bambusového vlákna můžeme opravdu srovnat s hedvábím a kašmírem. Vlákno je měkké, dokonale prodyšné a disponuje anti-bakteriálními vlastnostmi, které nemůže nahradit žádná syntetiky. Spojením s merino vlnou jsme vytvořili unikátní pleteninu pro funkční prádlo Bamwool.

Novozélandská merino vlna

Ovčí vlna pro funkční prádlo značky nansen pochází z Nového Zélandu, který je vedle Austrálie jedním z největších producentů této komodity. Odebíráme pouze super jemnou vlnu pod označením ultra fine.

Merino ovce je jedním z nejstarších plemen ovcí, a také jeden nejtěžších. Merino je zcela přírodní vlákno a je zcela obnovitelné. Můžeme s klidným svědomím říci, že naše funkční prádlo je testováno na zvířatech. Ve srovnání s tradiční vlnou, merino je hladší a jemnější, což mu dává mnohem lepší textury a na omak zcela jiný pocit než u vlny klasických plemen ovcí. Merino vlna obsahuje anti-bakteriální lanolin, ale také keratin, který je prospěšný pro lidskou pokožku. Syntetická vlákna, jako například polypropylen a polyester mají mnohem jednodušší strukturu než přírodní vlněné vlákno. Tyto tkaniny jsou vyráběny na ropné bázi, takže je nemůžeme zařadit do materiálů z obnovitelných zdrojů. Syntetika sama o sobě nedisponuje žádnými anit-bakteriálními vlastnostmi a proto je jejich největším nedostatkem zápach už při krátkodobém nošení.

Merino přirozeně reguluje a izoluju tělesnou teplotu, absorbuje a uvolňuje vlhkost, má antibakteriální vlastnosti, které snižují hromadění pachů a je dokonale prodyšné.