Slevy

Naše prodejny

Naše prodejny

KVALITNÍ ZBOŽÍ NEJEN PRO SPORTOVCE, 1 MĚSÍC NA VYZKOUŠENÍ A PŘÍPADNÉ VRÁCENÍ. DESÍTKY VÝDEJNÍCH MÍST (uloženka.cz).

Jak pečovat o funkční prádlo značky NANSEN?

Pokud jste se rozhodli investovat do funkčního prádla (termoprádla) značky nansen, rozhodně byste měli o něj také vhodně pečovat. Dodržíte-li zásady správné péče o naše funkční prádlo, bude vám spolehlivě sloužit a prodloužíte jeho životnost. Nevhodné praní nebo žehlení funkční prádlo nevratně poškodí, s užitnými funkcemi termoprádla se tak můžete rozloučit. Jak se o funkční prádlo starat a jak o něj vhodně pečovat, vám přiblíží následující řádky v návodu.

  1. V prvé řadě se seznamte s pokyny pro praní a žehlení uvedenými na potisku každého prádla.
  2. Funkční prádlo je třeba vyprat, i když je suché a jeho funkcí je odvádět pot z těla pryč. Při vypařování potu se v každém termoprádle udržují částečky vypocené soli a jiné nečistoty, které mohou způsobit nevzhledné skvrny. Funkční prádlo je možné prát v pračce, ale pozor: jen do 40 stupňů a v některém ze šetrných programů. Nejšetrnější je prát v ruce.
  3. Funkční prádlo nansen neperereme v běžném pracím prášku a především nepoužíváme aviváž nebo změkčovače vody. Doporučujeme prát například v Tech Wash od společnosti Nikwax. Aviváže a změkčovače vody narušují strukturu vlákna a pokrývají vlákna jemným filmem, což snižuje jejich funkčnost.
  4. V případě, že použité termoprádlo je hodně znečištěné, použijeme kartáč a vlažný mýdlový roztok. Termoprádlo pereme vždy naruby, čímž jej ochráníme před případným žmolkováním pleteniny.
  5. Po vyprání necháme funkční prádlo volně vyschnout. Nepoužíváme sušičku v pračce ani jiné sušící programy. Termoprádlo nansen po vyprání velmi rychlo schne.
  6. Funkční prádlo není levná záležitost. Budete-li se o něj vhodně starat, poslouží své funkci několik let.